Giriş için tıklayınız.
Sitedeki kullanıcı sayısı: 25
ATMK ULUSAL FOTOĞRAF YARIŞMASI-SERGİSİ  › IŞIK YILI ETKİNLİKLERİ
IŞIK YILI ETKİNLİKLERİ

ULUSLARARASI IŞIK YILI 2015 KAPSAMINDA "AÇIK LABORATUVAR GÜNLERİ" ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİREN DEĞERLİ KURUMSAL ÜYEMİZ PELSAN AYDINLATMA'YATEŞEKKÜRLERİMİZLE...

Pelsan Aydınlatma olarak “2015 Işık Yılı” etkinlikleri kapsamında UNESCO ve CIE tarafından 9-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi önerilmiş olan “Açık Laboratuvar Günleri” etkinliğine Kocaeli Üniversitesi Öğrencileri ile vermiş olduğunuz destek için teşekkür eder, toplumda farkındalık yaratma ve bilinçlendirme amacıyla sektör olarak duyduğunuz sorumluluktan dolayı sizleri kutlarız.

     

2015 yılı UNESCO - Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü tarafından “Uluslararası Işık Yılı (International Year of Light) ” olarak ilan edilmiş olup, bu kapsamdaki çalışmaları destekleyen birçok kurum arasında CIE-Uluslararası Aydınlatma Komisyonu da bulunmaktadır.

CIE üyesi olarak faaliyetlerine devam etmekte olan ATMK-Aydınlatma Türk Milli Komitesi de, “Uluslararası Işık Yılı” kapsamında çeşitli ulusal ve uluslararası etkinliklerin gerçekleştirilmesini hedeflemektedir. Komitemiz aynı zamanda 20. Kuruluş Yılı’nı da kutlayacağı 2015 yılında aşağıda sıralanan etkinlikleri düzenlemektedir.

  • 14 Şubat-14 Mart 2015 tarihlerinde “ATMK Aydınlatma Semineri 2015-1”
  • 24-26 Şubat 2015 tarihlerinde YTÜ IEEE 11. RLC Günleri’ndeki Aydınlatma Bölümü’ne katılım
  • 16-18 Nisan 2015 tarihlerinde “10. Ulusal Aydınlatma Kongresi”
  • 16 Nisan 2015 tarihinde 10. Ulusal Aydınlatma Kongresi Açılış Oturumuna CIE Başkanı Prof. Dr. Ann Webb’in davetli konuşmacı olarak katılımı
  • 16-19 Nisan 2015 tarihlerindeki “9. Uluslararası Aydınlatma Fuarı” IstanbulLight kapsamında “Işık Yılı”na özel aktiviteler
  • İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri ile birlikte “Aydınlatma Ürün Yarışması” düzenlenmesi 
  • 21-24 Ekim 2015 tarihlerinde İzmir’de VIII. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu’nun TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenmesi
  • 7 Kasım-4 Aralık 2015 tarihlerinde “ATMK Aydınlatma Semineri 2015-2”

Başlıca hedeflerinden biri “ışık ve aydınlatma konularında bilgilenme ve farkındalığın arttırılması” olan Komitemiz, düzenleyeceği etkinliklerin geniş bir katılımla gerçekleşmesini arzu etmektedir. Bu nedenle, siz değerli üyelerimizin sözkonusu etkinliklere aktif olarak katılımınız  ya da duyurulmasına katkı sağlamanız bizler açısından son derece önemlidir.

Yukarıda sıralanan etkinliklerin yanı sıra, 2015 Uluslararası Işık Yılı kapsamında 9-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında CIE tarafından düzenlenen “Açık Laboratuvar Günleri” etkinliğinin ülkemizde de gerçekleştirilmesini hedeflemekteyiz.

Bu bağlamda, 9-25 Mayıs 2015 tarihleri arasında belirleyeceğiniz bir zamanda laboratuvarınıza lise ve/veya üniversite öğrencilerini davet ederek ışık, ışık ölçümleri ve aydınlatma konusunda bilgilenmelerini sağlayarak “Uluslararası Işık Yılı Açık Laboratuvar Günü” etkinliklerinde aktif olarak rol alabilirsiniz.

Gerçekleştireceğiniz etkinliğin, Uluslararası Aydınlatma Komisyonu CIE’nin web sitesinde verilmiş olan (www.cie.co.at) ilgili bağlantıdaki forma kaydedilmesi gerekmektedir. Kaydedilen etkinlikler IYL-GOLD (International Year of Light Global Open Lab Days) veri tabanına dahil edilerek CIE web sayfasında uluslararası platformda kamuoyuna duyurulacaktır. Ayrıca bu etkinliklerin akıllı telefon ve tablet uygulamalarıyla da paylaşılması amaçlanmaktadır. Bu etkinliğe katılan laboratuvarlar IYL-GOLD logosunu kullanabilme hakkına da sahip olacaktır.

“Uluslararası Işık Yılı 2015” kapsamında “Açık Laboratuvar Günü” etkinliğinde rol alarak ülkemiz kamuoyunu bilgilendirmeye, ışık konusunda farkındalık yaratmaya  katkı sağlayabilir ve kurumsal kimliğinizi uluslararası platformda  duyurma olanağı elde edebilirsiniz. ATMK olarak, etkinliği kendi web sayfamızda da lokal olarak duyurmayı amaçlıyoruz.  Bunun için, etkinliğe katılmanız halinde eş zamanlı olarak ATMK sekreterliğine de bilgi vermenizi rica eder, tüm katkı ve birliktelikleriniz için teşekkür ederiz.

“Uluslararası Işık Yılı 2015” kapsamında ülkemizde ve dünyada bir çok ülkede etkinlikler düzenlenmektedir.

Aşağıdaki linklere tıklayarak haberdar olabilirsiniz.

http://www.cie.co.at/

http://session2015.cie.co.at/

http://isik2015.fe.itu.edu.tr/

http://www.light2015.org/Home.html

http://balkanlight2015.ntua.gr/

http://www.lichtfestivalgent.be/en/

UNESCO